Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Adaylar ve Sıralama Bugün Belli Olacak

Gündem Yayın: 06.04.2015 14:47
Adaylar ve Sıralama Bugün Belli Olacak

Siyasi Parti Liderlerinin bugün açıklayacağı Milletvekili Aday listesi ve sıralaması Ülke genelinde olduğu gibi Karabük’te de merakla beklenmeye başladı. Karabük’te aday sıralaması ve adayları belli olan tek Siyasi Parti CHP. AK Parti’nin, MHP’nin Saadet Partisi’nin, BBP’nin ve diğer Partilerin adayları ve aday sıralaması bugün belli olacak. En çok merak edilen ise AK Parti ve MHP’de kimlerin milletvekili adayı olacağı ve sıralamanın nasıl gerçekleşeceği.
Siyasi Parti Liderlerinin bugün açıklayacağı Milletvekili Aday listesi ve sıralaması nedeniyle nefesler tutulurken, aday adaylarını da heyecan sardı. Karabük’teki Siyasi Partilerden Milletvekili Aday Adaylıkları için müracaat edenler şimdiden sıralamanın nasıl olacağını merakla beklemeye başladı.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin bilindiği gibi bir çok İl’de aldığı ön seçim kararından sonra bu İllerle birlikte Karabük’te de yapılan ön seçimde Cevdet Akay birinci, Mustafa Akay ise ikinci sırada yer almıştı. Şu anda Karabük’te adayları belli olan tek siyasi parti Cumhuriyet Halk Partisi. AK Parti’nin, MHP’nin Saadet Partisi’nin, Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) adayları ve sıralaması bugün belli olacak.
Öte yandan Karabük’te varlığı ile yokluğu belli olmayan Demokrat Parti ve Demokratik Sol Parti’nin Milletvekili Adaylarının kim olacağıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Seçim sürecinin başlamasından bu yana bu iki parti başta olmak üzere Büyük Birlik Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi ve diğer Siyasi Partiler Aday Adayları noktasında herhangi bir açıklama yapmamışlardı. İşte tüm bunlar bugün listelerin Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilmesinden sonra netlik kazanacak.
Bu arada Kamuoyunda uzun süreden beri adaylık sıralamasında çeşitli söylentiler çıkarılmış ancak kamuoyu bu söylentilere pek dikkate almamıştı.
Şimdi tüm gözler bugün Yüksek Seçim Kuruluna verilecek olan ve açıklanacak olan Milletvekili aday Listelerine çevrildi. Aday Listeleri bugün saat 17.00’e kadar YSK’ya teslim edilecek. Bağımsız Milletvekili Adaylığı için İlçe Seçim kurullarına yine saat 17.00’e kadar başvurulacak. Varsa eksiklikler YSK tarafından Partilere bildirilecek.
Milletvekili Aday Adayları bugün yapılacak olan listelerde kimlerin yer alacağını ve kendi isimlerinin yer alıp almayacağını merakla beklemeye başladı. Siyasi Partilerin aday sıralaması kesinleştikten sonra siyasetin de bugünden sonra iyice ısınacağı ve hareketlilik kazanacağı ifade ediliyor. En fazla aday adayı olan AK Parti’de ise durum bir hayli karışık. Ama son sözü yine Başbakan söyleyecek. Durum böyle olunca da CHP hariç Siyasi Partilerin Aday Adaylarında ve Karabük Kamuoyunda meraklı bir bekleyiş başladı ve bu meraklı bekleyiş de bugün sona erecek ve Parti Genel Merkezleri Listeleri YSK’ya teslim edecek.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.