Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

67 yıllık Fevkani Köprüsü ulaşıma kapatıldı

Dünya Yayın: 06.10.2023 08:48
Kaynak: İHA

Zonguldak’ta riskli yapı olduğu tespit edilen 67 yıllık Fevkani Köprüsü bugün itibarıyla hem yaya hem de araç trafiğine kapatıldı. Köprünün beş ayağının trafiğe kapatıldığını ifade eden Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Cumartesi-pazar günü de 8 ila 12 metrelik bloklar halinde köprünün kesilip nakledilmesi başlayacak” ifadelerine yer verdi.

67 yıllık Fevkani Köprüsü’nün depreme dayanıksız olması sebebiyle riskli yapı olarak tescil edilmesinin ardından yıkım süreci başlatıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından riskli yapı olarak tespit edilen köprünün yıkımı öncesi köprü altında bulunan iş yerlerinin doğal gaz, elektrik ve su bağlantıları kesilerek, esnafın tahliye işlemleri de başlatıldı. Köprünün trafiğe kapatılmasının ardından önce asfalt kazıma ardından da bloklar halinde kesilmesi çalışmalarının başlanacağını ifade eden Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, şöyle dedi:

“Fevkani Köprüsü’nün riskli yapı olarak tescil edilmesinin ardından bir süreç başlamıştı. Bu süreç uzadı. Biz Elmaspark’ta esnafımızın ticaretlerine kaldıkları yerden devam etmeleri için geçici süre de olsa bir çalışma yaptığımızdan süreç biraz uzamış oldu. Ama bugün sabah itibariyle bugün itibarıyla 5 ayaklı Fevkani Köprümüzün beş ayağını da hem yaya hem araç trafiğine kapattık. Emniyet güçlerimizle birlikte trafiğin yoğunlaşmaması için gerçekten üç dört günden beri yoğun bir mesai sarf ediyorlar. Hem emniyet güçlerimize hem de mesai arkadaşlarımız olan zabıta görevlilerimize teşekkür ediyorum. En önemli teşekkürümü de vatandaşlarımıza ediyoruz” dedi.

“Riskli yapı ortadan kalktıktan sonra daha modern bir şehir merkezimiz olacak”

Köprünün kaldırılmasının ardından hayata geçecek projeyi de aktaran Başkan Alan, “Sağ olsun vatandaşımız da bize destek veriyor. Bu şekilde de inşallah bu süreci kimsenin burnu kanamadan iş sağlığı güvenliği kurallarına harfiyen uymak suretiyle yapacağız. Yıkımı yapacak firma yetkilileri ile de bu süreci tekrar görüştük. Teknik arkadaşlarımız sürekli sahada birlikte çalışıyorlar. Bugün itibarıyla asfaltı kemirme işi başlamış oldu. Yarın sabah itibarıyla da arkadaşlarımız firma aracılığıyla bariyerleme işlemlerine başlayacaklar. İnşallah cumartesi-pazar günü de 8 ila 12 metrelik bloklar halinde köprünün kesilip nakledilmesi başlayacak. Tek isteğimiz bu süreçte kimsenin burnu kanamadan en ufak bir riskli ortam oluşmadan riskli olan Fevkani Köprüsü’nün yıkımının gerçekleştirilmesi ve bu riskten Zonguldak’ımızın kurtulması ve hemen daha modern bir şehir merkezine kavuşmak için bizim de altyapı ve üstyapı çalışmalarımız olacak. Bağlantı yollarımız olacak. İnşallah dere ıslahımızı tamamlayabilecek duruma gelecek köprünün kalkmasıyla beraber Zonguldak. Tarihi günler yaşıyoruz. Çok önemli bir süreç” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Karabük Yayın: 02.12.2023 13:13
Enver Özgü Yenice İçin Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenice İlçe Başkanı Enver Özgü CHP İl Başkanlığına Yenice Belediye Başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı. Başvuru öncesi bir açıklama yapan CHP Yenice Belediye Başkan aday adayı Enver Özgü;

“4 yıllık ilçe başkanlığı döneminde yola çıktığımız bir hizmet süremizi bu gün itibari ile Yenice Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusuyla noktalıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte projelerimiz hazır, çalışacak arkadaşlarımız hazır, her şey hazır. Çünkü bu ülkenin de yaşadığım ilçeninde acilen Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Neden bunu böyle diyor derseniz, ilçemizde de ülkemizde de olduğu gibi siyasi fikirleri farklı da olsa o zenginliği kullanamayıp insanları ayrıştıran zihniyete karşı sokaklarında hangi fikirden olursa olsun bir kahvenin önünde rahatça oturabileceği, çay içebileceği o iklimi yaratma çabasında olacağız. İlçemde nefes olabilmek için, ilçemde her şeyin daha iyi olabilmesi için acilen Cumhuriyet Halk Partili bir belediyeye ihtiyaç var. Bunu gerçekleştirecek bilgi, birikim, donanım ve kadroyla bu işe talibiz. İnşallah bu konuda da önümüzdeki seçim döneminde de hep birlikte çalışarak, bu seçim dönemini başarıyla tamamlayıp, Cumhuriyet Halk Partili altı oklu bayrağı o belediyenin hurçlarına hep birlikte asacağız. Bu konuda yardımlarınızı her zaman olduğu gibi seçimlerde bekliyoruz, çünkü ilçemizde sadece doğa turizmi değil, bunun yanında da istihdamı tersine çevirip isdihtam katkısı vererek ilçemizden dışarıya olan göçü, ilçemize yönelik çalışmalarımızı önümüzdeki planlarla programlarla sizin huzurunuza çıkacağız, bunları kamuoyuyla paylaşacağız. Önümüzdeki seçim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Adaylık süresince de hepinizin desteğini bekliyorum.” dedi. (Yusuf Korkmaz)